niedziela, 19 lutego 2017

Makijaż permanentny - brwi - metoda cienia    Brwi po zabiegu wymagają specjalnego traktowania i pielęgnacji. Przez pierwszy tydzień konieczne jest natłuszczanie miejsca pigmentowanego specjalnym kremem, bądź maścią do tego przeznaczoną ( np. Linomag ). Smarujemy brwi co 3-4h tak, by były cały czas natłuszczone. Częstotliwość smarowania należy dopasować do potrzeb indywidualnych skóry. Jeśli widzimy, że brwi są suche już po 2h smarujemy częściej.

    W pierwszej dobie po zabiegu, może wysączać się osocze. Ważne jest, by nie dopuścić do jego zaschnięcia!!!

   Jeśli jest taka tendencja bardzo proszę wycierać czystą chusteczką nadmiar, który się gromadzi. W innym wypadku barwnik nie przyjmie się tak jak powinien - powstaną tzw. łatki czy też odbarwienia.

  Przez pierwszy tydzień nie myjemy brwi mydłami i żadnymi płynami micelarnymi, czy mleczkami. Moczymy je jak najrzadziej samą wodą (najlepiej przegotowaną) po czym od razu natłuszczamy.


     W dniu kiedy naskórek zacznie się złuszczać należy nadal natłuszczać opuszkiem nakładając maść. Nie zdrapując pozostałości - to szczególnie ważne.


   Po wyłuszczeniu nadal smarujemy z tym, że już dwa razy dziennie wystarczy.

Smarujemy do trzech tygodni po zabiegu. Tyle czasu potrzebuje skóra, by się zregenerować.

  Przez cały okres gojenia nie wolno korzystać: 


- z basenu, sauny , solarium !!! 

- z kolorowych kosmetyków w miejscu pigmentowanym
- peelingów oraz paznokci w miejscu poddanemu zabiegowi

Każdy makijaż permanentny powinien być dopigmentowany w celu uzupełnienia ewentualnych braków pigmentu co może się zdarzyć po pierwszym zabiegu. Jeśli jednak skóra przyjmie pigment idealnie dobrze jest wzmocnić efekt, tak by cieszyć się makijażem przez długi czas. 


Dopigmentowaniu należy poddać się między trzecim a szóstym tygodniem od pierwszego zabiegu. Jeśli takie dopigmentowanie nie zostanie wykonane w tym czasie koszt zabiegu drugiego wzrasta i jest liczony jak odświeżenie koloru po około roku. Dla przykładu ... bywają Panie, które z różnych przyczyn nie pojawiają sie na dopigmentowaniu w wyznaczonym terminie , przekladają termin po kilka razy i w końcu umawiają się po pół roku na "dopigmentowanie" :) . Niestety po tak długim czasie brwi niewzmocnione bledną i wtedy już jest to "odświeżenie efektu" a nie "dopigmentowanie". 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz